Brand storyLogoSubmarkiElementy identyfikacjiLayoutySocial Media i DigitalWizualizacje danychGadżetyAkcydensy

Ruch jako element brandingu

W dzisiejszych czasach pojęcie brandingu znacznie wykracza poza logo czy wizytówki, a jego standardy określają już nie tylko technikalia, marginesy. Ruch jest jedną z tych cech, które również można zdefiniować na potrzeby identyfikowania marki.

Otodom jest marką, która porusza się pewnie po cyfrowym świecie i z tego względu zostały określone zasady motion design. Niniejsza sekcja opisze podstawowe wytyczne i wskazówki tworzenia kreacji animowanych.

Schemat ruchu

Podstawowym mechanizmem, który pozwoli budować nowe animacje przy zachowaniu rozpoznawalności marki Otodom jest schemat ruchu przedstawiony na wykresie obok.
Posługiwanie się tak elementarnym zabiegiem nie ogranicza animatora, czy innego twórcę w kreowaniu, a utrzyma konsekwencję, która będzie dostrzegalna w każdym animowanym formacie.

Sekwencja Logotypu

Niniejszy schemat przedstawia mechanizm animowania Logotypu do formy dynamicznej, w której Symbol jest wymieniony na ikony z kształtami. Sekwencja jest przedstawiona symbolicznie. Zaleca się korzystanie wyłącznie z autoryzowanych plików uzyskanych od Zespołu Otodom.

Typografia

Niniejszy schemat przedstawia mechanizm animowania tekstów, nagłówków czy innych haseł.
Sekwencja jest przedstawiona symbolicznie. Zaleca się korzystanie wyłącznie z autoryzowanych plików uzyskanych od Zespołu Otodom.

Animowanie kształtów

Niniejszy schemat przedstawia mechanizm animowania ikon, piktogramów lub kształów geometrycznych czy płaszczyzn.

Sekwencja jest przedstawiona symbolicznie. Zaleca się korzystanie wyłącznie z autoryzowanych plików uzyskanych od Zespołu Otodom.

Przejścia

Niniejszy schemat przedstawia mechanizm tworzenia przejść między ujęciami. 

crossmenuchevron-downarrow-right