Brand storyLogoSubmarkiElementy identyfikacji Social Media i DigitalGadżetyWizualizacje danychAkcydensyMotion

Formaty

Przy rozwijaniu idei zawartej w tworzeniu teł, jaką jest zestawianie prostokąta z kołem, został stworzony system budowania layoutów Otodom. Prosty blokowy mechanizm zostawia sporo potencjału do adaptacji i rozwijania przy zachowaniu czystości kreacji i ich spójności. Layouty w łatwy sposób adaptują inne formy graficzne np. fotografie. A na formatach internetowych pozostaje wystarczająco miejsca do zakomponowania buttonów CTA. Poza standardowym granatowym tłem, layouty mogą być rozszerzone o kolory dodatkowe. Natomiast kształty wpisane w pola dają dodatkowe miejsce do wzmocnienia komunikatu płynącego z danej kreacji.
 

Rodzaje layoutów

Identyfikacja wizualna Otodom przewiduje 3 rodzaje layoutów, które mogą być rozbudowywane i stanowić bazę do większych oraz bardziej złożonych projektów.
Pierwszy to layout składający się z fotografii i bloku tekstowego. W drugim punkt koncentracji stanowią fotografie, natomiast w wariancie trzecim apla koloru stanowi tło do fotografii wkomponowanej w kształt ikony.
APLA
BLOK
KSZTAŁT
Pobierz pliki
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-26
Pobierz pliki
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-26
Pobierz pliki
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-26

Layout z aplą

Layout Apli w łatwy sposób pozwala zarządzać przestrzenią na treść i wkomponować w dany format zdjęcie. Layout z Aplą może występować po obu stronach formatu i wykraczać poza 3 krawędzie. Granatowe tło Apli rekomenduje używanie Logotypu w negatywie, natomiast zielone tło Apli używa Logotypu na zdjęciu. Jako dodatek na layoucie może się pojawić mockup telefonu/tabletu z prezentacją aplikacji.

Apla granatowa
Apla zielona
Pobierz pliki
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-26

Layout blokowy

Layout wykorzystujcy prostokątny blok bazuje na fotografii, która dominuje na formacie. Blok granatowy lub zielony służy do wprowadzenia treści i wkomponowania go w dominującą fotografię. Stosowanie Logotypu odbywa się na takich samych zasadach co w Layoucie Apli. Blok może jednak przybierać też inne kolory dodatkowe.

Blok granatowy
Blok zielony
Pobierz pliki
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-26

Layout z kształtem

Wyjątkowym layoutem w Identyfikacji wizualnej jest tzw. kształt, który pełni rolę okna z wkadrowaną fotografią. Kształty mogą być ikonami emocji lub innym abstrakcyjnym znakiem graficznym. Docelowo powinny nawiązywać do haseł, które przedstawiają. Layout Kształtu występuje w zielonym kolorze z monochromatycznym Logotypem w kolorze Navy lub z tłem w tym kolorze, a Logotypem w negatywie. Wariant tego layoutu przewiduje użycie fotografii na całym formacie, a treść zostaje umieszczona na kształcie wypełnionym aplą koloru.

Kształt z oknem na zdjęcie.
Kształt jako pole tekstowe.
Pobierz pliki
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-26

Layouty pionowe

Warianty layoutów Apla i Blok można stosować w komponowaniu projektów do druku, zwłaszcza w pionie. Rekomendowane jest używanie tylko granatowego tła, który w druku sprawdza się najlepiej i stanowi standardowy kod kolorów Otodom. Poniższy schemat przedstawia opcje layoutowania formatu A4 - reklamy prasowej.

Przykłady layoutu apla i blokowy na formacie pionowym.
Pobierz pliki
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-26

Layouty outdoorowe

Przykłady zastosowania layoutów na najpopularniejszych formatach outdoorowych tj.: billboardy 300 x 600 cm i 200 x 400 cm oraz citylight 120 x 180 cm

Citylight
BILLBOARD 2x4m
Billboard 3x6m
Pobierz pliki
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-26
crossmenuchevron-downarrow-right